o klube        správna rada        muži        ženy        mládež        hráči        aktuálna sezóna        fotoalbum        archív        kontakt
O klube

____________________________

krátke info

Ø stolnotenisová prípravka

Ø žiacke súťaže

Ø tréningy 4x týždenne

____________________________

stolnotenisový materiál

____________________________

partneri

update: 01.01.2024

© 2008-2024 TIGEO

 

Stolný tenis má v Majcichove bohatú tradíciu. Organizovane sa v obci hráva od roku 1949, to znamená, že tento rok si pripomíname 75. výročie jeho existencie v Majcichove. Počas tohto obdobia dosiahol stolný tenis v obci tri vrcholy. 70-te roky 20. storočia boli najväčším rozmachom žiackeho stolného tenisu (6. miesto v 1. slovenskej lige žiakov v roku 1979) a 90-te roky a začiatok 21. storočia patrili družstvám mužov (5. miesto v 2. slovenskej lige v rokoch 1992 a 2000). V súčasnosti dosahuje najlepšie výsledky opäť najmä žiacky stolný tenis a aktuálne aj družstvo žien v slovenskej Extralige žien (4. miesto na Majstrovstvách Slovenska družstiev v roku 2021). Najvýraznejšími úspechmi mládežníckych družstiev TTC Majcichov sú umiestnenia v 1. lige starších žiakov v roku 2014 (1. miesto), 1. lige dorastencov v roku 2015 (1. miesto) a na Majstrovstvách Slovenska družstiev v roku 2013 (7. miesto – staršie žiačky), v roku 2015 (4. miesto mladšie žiačky, 5. miesto – starší žiaci, 5. miesto mladší žiaci), v roku 2019 (2. miesto dorastenky) a v roku 2020 (4. miesto – dorastenky). Zatiaľ najväčšími úspechmi majcichovského mládežníckeho stolného tenisu medzi jednotlivcami je šesť medailí na Majstrovstvách Slovenska – bronz (dvojhra) pre Luciu Gašparíkovú v kategórii najmladšieho žiactva v roku 2013, zlato (zmiešaná štvorhra) a dvakrát bronz (dvojhra a štvorhra) pre Zuzanu Siskovú v kategórii najmladšieho žiactva v roku 2014, bronz (štvorhra) pre Luciu Gašparíkovú v kategórii mladšieho žiactva v roku 2015 a striebro (štvorhra) pre Luciu Gašparíkovú v kategórii staršieho žiactva v roku 2017. Z medzinárodných úspechov treba vyzdvihnúť bronz Zuzany Siskovej (štvorhra najmladších žiačok) na turnaji Slovak Open 2014 v Malackách, bronz Lucie Gašparíkovej (dvojhra mladších žiačok) na turnaji Satellite Tour 2014 v Hluku (ČR) a bronz Lenky Dzurovej (dvojhra dorasteniek) na turnaji Satellite Tour 2019 v Hluku (ČR).

Table Tennis Club Majcichov je stolnotenisový klub založený v roku 2008. Už od svojho vzniku sa venuje predovšetkým mládežníckym vekovým kategóriám. V súčasnosti má Table Tennis Club Majcichov 35 členov (vrátane juniorov a žiakov) a jeho činnosť riadi 3-členná správna rada. TTC Majcichov momentálne tvorí jedno mužské družstvo –  TTC Majcichov A (3. liga) a tri žiacke družstvá TTC Majcichov A (1. liga), TTC Majcichov B (2. liga) a TTC Majcichov C (2. liga). A-družstvo mužov hrá dlhodobú druhú najvyššiu súťaž Trnavského kraja, A-družstvo žiakov hrá v rámci Trnavského kraja najvyššiu súťaž a B-družstvo a C-družstvo žiakov druhú najvyššiu súťaž. Dorastenci a žiaci sa zúčastňujú regionálnych bodovacích turnajov, turnajov Slovenského pohára mládeže, ako aj medzinárodných turnajov. Stolnotenisové stretnutia a tréningy prebiehajú v telocvični ZŠ Jána Palárika v Majcichove.

Aj touto cestou TTC Majcichov ďakuje všetkým sponzorom, ktorí mu pomáhajú finančne alebo vecne, a to najmä firmám Benex SlovakiaVydavateľstvu DAJAMA, Dominanz, TIGEO, COOP Jednota i ďalším sponzorom ako aj Obecnému úradu v Majcichove.